Қостанай медициналық колледжінің заманауи жабдықтарының қатары AED Plus дефибрилляторымен толықты

Қостанай медициналық колледжінің заманауи жабдықтарының
қатары AED Plus дефибрилляторымен толықты

Қостанай медициналық коллежінің заманауи жабдықтарының қатары AED Plus автоматтандырылған дефибриллятормен толықты, аталған құрылғы кенеттен қанайналымы тоқтап қалған кезде өлімді болдырмау бойынша шараларды қабылдау мақсатында Қазақстан Республикасы аймағында көпшілікке пайдалануға ұсынылған.

2018 жылдың 6 маусымында автоматтандырылған дефибрилляторды қолданумен базалық жүрек-өкпелік реанимация бойынша оқытушыларға арналған мастер-класс өткізілді. Қазақстан Республикасындағы «На счету каждая секунда» өзекті жобасын «Ақ жүрек» Қоғамдық Қорының директоры Руслан Масхудов таныстырды. Барлығына қолжетімді дефибриллятор бойынша әлеуметтік маңызды жоба ҚР денсаулық сақтау Министрлігінің, ҚР білім және ғылым Министрлігінің қолдауымен, сонымен қатар ҚР ДМ кардиология бойынша бас шаттан тыс маман С.Р.Абсеитовтың және кардиохирургия бойынша бас штаттан тыс Ю.В.Пяның қолдауымен енгізілуде.

Дефибрилляторды оқу мақсатында және тікелей мақсатта қолдануға болады.