"Жерлестеріміздің әдеби мұрасы" портрет-кеші

2018 жылдың 29 қарашасында Н.Островский атындағы ҚОК қызметкерлері ақын, журналист, аудармашы, Мемлекеттік сыйлық лауреаты, халық жазушысы, өлкетанушы Ғафу Қайырбековтың 90 жылдығына арналған «Жерлестіріміздің әдеби мұрасы» атты портрет-кешіне 103 емдеу ісі тобын шақырды. Торғай - ұлтымыздың рухани ұясы атанған өлкенің бірі болып табылады. Осы жерде атақты Ахмет Байтұрсынов, Міржақып Дулатов, Сырбай Мәуленов, Ғафу Қайырбеков және т.б. тұлғалар дүниеге келген. Өзінің балалық шақтағы естеліктерімен бөліскен "Земля отцов" публицистикалық радиофильмінен үзінді көрсетілді, өлеңдері "Ана куаты", "Иван-рыбак", "Аральские мотивы" және т.б. кітаптарынан үзінді, сонымен қатар "Сағанышым", "Ана туралы жыр" әндері шырқалды. Студенттер "След его ярок в культуре нашей" атты тақырыптық көрмемен танысты. Іс-шараға Ыбрай Алтынсарин облыстық мемориалдық мұражайының ғылыми-ағартушылық бөлімінің меңгерушісі Айгужина Б.А. шақырылған.