ҚЖМК бірінші курс студенттері үшін Қазақстан тарихының орта ғасырына шолу ұйымдастырылды

«Емдеу ісі» және «Мейіргер ісі» мамандықтарының бірінші курс студенттері үшін Қазақстан тарихының орта ғысырына соның ішінде көшпенді жауынгерге шолу жасалынды.

101 «Емдеу ісі» тобында Ярославцев Валентин оқиды. Ол 2013 жылы құрылған Он член общественного объединения Клуб Исторической Реконструкции "Temir Tumen" тарихи құралдар клубы" қоғамдық бірлестігінің мүшесі. Клуб түркі халқының киімдерін, сауыт-саймандарын, қару-жарақтарын зерттеумен және қайта құрумен айналысады. Негізгі бағыттары: Орта Азия (XIV-XV ғасыр, Алтын Орда, Шағатай Ұлысы, Ильханат, Тамерлан Империясы, Моғолстан) және Орта Азия (XV- XIX ғасырдың аяғы, Қазақ хандығы).

Валентин орта ғасыр жауынгерінің киімін көрсетті. Бұндай жауынгердің киімі қосымша заттар мен қылышты есептемегенде 5 -6 кг құрайды. Қалағандар орта ғасыр жауынгерінің киімін киіп көрді.

Валентин сонымен қатар клубтың жұмысы жайында айтып кетті, клуб ТМД елдерінің аймағындағы көптеген турнирлерге және фестивальге қатысып отырады.

Студенттер Қазақстанның орта ғасыр тарихына шолу жасады. Аталған іс-шара «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламасының «Атқа міну мәдениеті» бағыты бойынша өткізілді.