Акция «Одна страна – одна книга»

Областная универсальная библиотека имени Л.Н.Толстого провела мероприятие, посвященное 30–летию Независимости Республики Казахстан в рамках  акции «Одна страна – одна книга», которое посетили студенты 10 группы отделения «Сестринское дело».  В гости библиотека пригласила интересных людей,  сотрудника мемориального музея имени И. Алтынсарина, которая рассказала об уникальных книгах,  хранящихся в музее и детского писателя известного костанайцам Суслову Александру Ильиничну. Александра Ильинична прочитала нам свою сказку про сайгачёнка и стихи, слушая которые ты обязательно прослезишься.

Так как наши студенты не знакомы с библиотекой то, нам специально провели экскурсию по библиотеке. Теперь мы знаем, почему она носит имя великого русского писателя Льва Николаевича Толстого, так же нам показали музей в библиотеке, где хранятся удивительные книги, единственные в своём роде.  Познакомились и с другими отделами библиотеки.
Советуем вам посетить библиотеку и подержать в руках фолианты книжного искусства как  наш сокурсник Ергали Таскалиев. Наши впечатления об этом мероприятий.
«Мен бүгін ең бірінші рет қаламыздағы Л.Толстой атындағы үлкен кітапханаға бардым. Ол жерден алған әсерім өте керемет. Кітапхананың  қонақ жайлылығы өте керемет. Өткен іс шарада Ы.Алтынсарин туралы көп мәлімет алдым. Бүгінгі алған әсерімді айтып жеткізу мүмкін емес». Касымбекова Саягуль,  10 МІ топ студенті
«Ыбырай Алтынсарин мұражайының маманы Ыбырайдың 180 жылдығы туралы, өмір баяны, қазақ әдебиетіндегі шығармасы, ашқан мектептері туралы баяндап берді. Ұстаз, балаларға арнап кітаптар жазатын жазушы келді. Сөйлеген сөздері мен үшін өте әсерлі болды.Өзінің балалық шағы, анасы, кітапқа деген ерекше махаббатын сөзбен айтып жеткізді. Шығармашылыққа келген жолдарын айтты.Сонымен қатар өзі шығарған бірнеше өлен шумақтарын оқып берді.
Кітапхананың тарихымен, не себептен Л.Толстойдың аты берілгені туралы көп мәліметтермен таныстым. Кітапхана ішіндегі музейге апарды. Ол музейде ежелден келе жатқан кітаптар сақталған. Бізге екі ғасыр бұрын шыққан кітаптарды көрсетті.Олар тым ерекше, шығармашылыққа толы. Кітапхананың ішімен толықтай таныстырып шықты. Кітапханада өз білімдерін жетілдіріп жатқан студенттер бар. Алдағы уақытта менде олардың қатарына қосыламын деген ойдамын».Акижанова Меруерт, 10 МІ топ студенті
«Менің бүгінгі күнім көптеген эмоцияға толы болды және бүгін мен көптеген ақпараттар алдым. Эмоцияға толы болды дегенім ол Александра Ильинична  өзі жазған өлең шумақтары менің ішкі жан дүниеме кірді.
Қорытындылай келсем бүгінгі күн менің есімді қалады. Библиотекаға барып өзіме керекті ақпаратты алдым және оған қуаныштымын». Толегенова Нәзгүл, 10 МІ топ студенті